Zagrali dla Łucji. Charytatywny turniej młodych piłkarzy

Data publikacji: 17.11.2019 11:13 / Data aktualizacji: 17.11.2019 19:29
Autor: Kamil Król / Kategoria: Sport
Komentarze
17.11.2019 Kielce. Charytatywny turniej piłki nożnej dla dzieci Mazda Cup

17.11.2019 Kielce. Charytatywny turniej piłki nożnej dla dzieci "Mazda Cup"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Osiem drużyn rywalizowało w charytatywnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Kielce MAZDA CUP, który rozgrywany był w hali Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przy ul. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.

- Dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację Łucji Wiktor - powiedział organizator zawodów Adrian Leszczyński. - Dziewczynka zmaga się z chorobą porażenia splotu ramiennego. Chcielibyśmy pomóc jej w rehabilitacji - dodał.

W jednym z turniejowych meczów zespół AP Końskie uległ Koronie Kielce 0:4. Wysoka porażka nie załamała młodych piłkarzy z Końskich.

- Korona to bardzo dobra drużyna. Nie byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Zawsze pierwszy mecz jest najgorszy, nie zdążyliśmy się nawet porządnie rozgrzać. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach zaprezentujemy się o wiele lepiej - mówili 9-letni futboliści.

Ostatecznie, w turnieju zwyciężył Star Starachowice, który w finale pokonał Moravię Morawica 1:0. W meczu o trzecie miejsce ekipa DAP Kielce pokonała po rzutach karnych Koronę Kielce 3:2, w regulaminowych czasie gry był remis 1:1.

Jednym z patronów medialnych turnieju MAZDA CUP było Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama