Konecczanka mistrzynią w stylizacji rzęs

Data publikacji: 17.11.2019 12:00
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Aneta Mucha z pucharem

Aneta Mucha z pucharem
Fot. archiwum prywatne

Konecczanka Aneta Mucha została mistrzynią Polski i świata w stylizacji rzęs. W planach ma otwarcie własnego salonu w rodzinnym mieście.

Na targach Beauty Forum zajęła pierwsze miejsce zdobywając Mistrzostwo Polski  kwalifikując się jako reprezentantka naszego kraju do mistrzostw świata w Monachium. Tam także zwyciężyła i tym samym jest trzecią Polką z tym tytułem. Jak mówi Aneta Mucha w trakcie mistrzostw musiała perfekcyjnie pokazać metodę objętościową w stylizowaniu rzęs.

- W praktyce oznaczało to doklejenie trzech rzęs syntetycznych do jednej naturalnej. Oczywiście metoda musiała zostać dostosowana do wyglądu twarzy i oczu - mówi.

Jak zauważyła, ostatnio dominuje tendencja naturalnej stylizacji rzęs więc kluczem do sukcesu był kompromis pomiędzy rzęsami objętościowymi a naturalnym wyglądem oka. Jej zdaniem stylizacja rzęs jest rozwijającą się dziedziną kosmetologii. W Polsce powstają kolejne wyspecjalizowane salony, gdzie można zagęścić lub wydłużyć rzęsy.

Na początku lat 50-tych do powszechnego użytku trafiły rzęsy na pasku, które potem były doklejane do naturalnych. Wizażyści używali, m.in., włosia norek, ale był to bardzo drogi zabieg a naturalne surowce czasami sprawiały problemy, bo rzęsy się prostowały. Teraz syntetyki są dużo tańsze i wygodniejsze w użyciu.

Wkrótce Aneta Mucha otworzy własny salon stylizacji w Końskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama