„Torby Miłosierdzia” w kościołach. Żeby pomóc potrzebującym

Data publikacji: 17.11.2019 18:39
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.11.2019 Ksiądz Grzegorz Pałys

17.11.2019 Ksiądz Grzegorz Pałys
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Katolicy na całym świecie obchodzą dziś III Światowy Dzień Ubogich. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka.

Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała akcję „Torba Miłosierdzia”. W jej ramach do większości parafii w diecezji trafiły papierowe opakowania.

W przedsięwzięcie włączyła się parafia św. Maksymiliana Kolbe. Jak mówi proboszcz ks. Grzegorz Pałys, zainteresowanie torbami było tak duże, że reklamówki skończyły się już po drugiej niedzielnej mszy świętej.

- Nasza parafia uczestniczy w akcji już po raz kolejny. Parafianie odbierają ją bardzo pozytywnie, o czym świadczy fakt, że za każdym razem brakuje nam toreb. Część osób produkty żywnościowe przynosi w swoich reklamówkach i później są one rozdawane. To bardzo dobra forma dzielenia się tym, co mamy, z tymi, którzy tego potrzebują - zaznacza ks. Grzegorz Pałys.

Torby z żywnością w parafii św. Maksymiliana będą rozdawane jeszcze w listopadzie. Tuż przed świętami zorganizowana zostanie kolejna akcja pomocy.

- Chcemy pomagać ludziom sukcesywnie. To o wiele sensowniejsze, niż potrzebujący otrzymywaliby paczki tylko z okazji świąt - przekonuje proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach.

Ze wszystkich form pomocy rzeczowej organizowanej w ciągu całego roku przez Caritas Diecezji Kieleckiej korzysta około 15 tysięcy osób.

Reklama