Wzmożone kontrole na drogach. Dlaczego?

Data publikacji: 17.11.2019 18:46 / Data aktualizacji: 17.11.2019 20:39
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.11.2019 Górno. Policja. Kontrola drogowa

17.11.2019 Górno. Policja. Kontrola drogowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy policjanci w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych prowadzili w regionie akcję prewencyjną. Na drogach było więcej patroli.

W Górnie, na trasie krajowej nr 74 funkcjonariusze wręczali kierującym ulotki, z których można było dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachować się na drodze, aby nie doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przypomina, że akcja skierowana była do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Policjanci edukują i przypominają o skutkach, jeżeli chodzi o wypadki w ruchu drogowym. Na polskich drogach cały czas ginie duża liczba pieszych, rowerzystów, jak i kierujących pojazdami oraz pasażerów. Tylko w tym roku na świętokrzyskich drogach śmierć poniosło 113 osób. To o 113 za dużo - zaznacza funkcjonariusz.

Zdaniem jednego z kierowców, takie policyjne akcje są bardzo potrzebne i powinny być organizowane częściej, tym bardziej że głównym grzechem polskich kierowców jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

- Lepiej 5, czy 10 minut później dojechać do domu, ale bezpiecznie. Nigdy za wiele przypominania kierowcom, jak powinni zachowywać się. Nie są oni jedynymi użytkownikami dróg - podkreśla.

Reklama