Wielki test na jubileusz miasta

Data publikacji: 17.11.2019 18:58
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.11.2019 Kazimierza Wielka. Wielki Test Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej

17.11.2019 Kazimierza Wielka. Wielki Test Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Prawie 100 osób wzięło udział w dwugodzinnym Wielkim Teście Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej. To jedna z wielu, a zarazem kulminacyjna impreza związana z obchodami jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich. Wydarzenie odbyło się w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Był to konkurs w formie testu pisemnego. Składał się z 4 rund. Każda zawierała 15 pytań testowych, tak zwanych zamkniętych. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi poprzez wybór jednej z czterech propozycji podanych przy każdym pytaniu.

Jak informuje Czesław Kowalski, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, pytania dotyczyły m.in. historii miasta, geografii, architektury, kultury, oświaty, czy sportu.

- 60 pytań na 60 lat Kazimierzy Wielkiej. Przykładowe pytanie - w którym dniu tygodnia odbywają się jarmarki w Kazimierzy Wielkiej? - mówi dyrektor.

Jak informuje Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej, celem wydarzenia była przede wszystkim wspólna zabawa, ale i zachęcenie lokalnej społeczności do poznawania i wzbogacania swojej wiedzy o Kazimierzy Wielkiej.

- W naszym teście w większości udział brała młodzież. Przez kilka dni uczestnicy bardzo wnikliwie przygotowywali się do testu. Informacji o historii miasta szukali w bibliotece. Niektórzy korzystali z pomocy babci lub dziadka. O to chodzi, żeby ludzie, a w szczególności młodzież interesowała się swoim miastem, swoją przyszłością - podkreśla burmistrz.

W wielkim teście wzięła udział m.in. Małgorzata Piotrowska. Jak mówi, kazimierzanką jest z krwi i kości. Ma 60 lat.

- Chciałam się zmierzyć z materią i sprawdzić, czy i ile wiem o mieście. Super zabawa. Myślę, że takie wydarzenia powinny być częściej organizowane - zaznacza.

Wszyscy uczestnicy Wielkiego Testu otrzymali upominki, zaś atrakcyjne nagrody rzeczowe dla najlepszych zostaną wręczone laureatom na najbliższej sesji Rady Miasta.

Imprezę uświetnił występ zespołu „Na ostatnią chwilę” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Tagi do tego wpisu
Reklama