Zakład Kremacji Zwłok w Jędrzejowie wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców

Data publikacji: 18.11.2019 15:12
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.11.2019 Jędrzejów. Budowa Zakładu Pogrzebowego wraz z Zakładem Kremacji Zwłok

18.11.2019 Jędrzejów. Budowa Zakładu Pogrzebowego wraz z Zakładem Kremacji Zwłok
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Jędrzejowie dobiega końca budowa Zakładu Pogrzebowego wraz z Zakładem Kremacji Zwłok. - Pozwolenie na budowę dla jednego z prywatnych inwestorów wydało Starostwo Powiatowe - informuje Piotr Kossakowski, naczelnik Wydziału Budownictwa i Architektury w tej instytucji.

Jak dodaje, obiekt nie został jeszcze oddany do użytku, ponieważ inwestycja okazała się kontrowersyjna i budziła wątpliwości wśród lokalnej społeczności.

- Z inicjatywy Stowarzyszenia „Wspólne Dobro” w Skroniowie, wiosną tego roku odbyło się spotkanie mieszkańców z pracownikami starostwa oraz Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie. Podczas rozmów wyjaśnione zostało mieszkańcom, iż zakład powstaje na terenach inwestycyjnych, co jest zgodne z planem miejscowym oraz przepisami. Ponadto, inwestycja nie będzie negatywnie oddziaływała na środowisko oraz na tereny sąsiednie. Zwłoki i trumny będą palone w temperaturze do 1200 stopni - mówi.

Z informacji, jakie udało się uzyskać od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wynika, że aby inwestor mógł działać, będzie musiał zwrócić się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Wcześniej jednak takie pozwolenie musi uzyskać od straży oraz z sanepidu.

18.11.2019 Jędrzejów. Budowa Zakładu Pogrzebowego wraz z Zakładem Kremacji ZwłokFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama