Złodzieje na cmentarzu w Odrowążu. Okradli kilkanaście nagrobków

Data publikacji: 18.11.2019 21:46 / Data aktualizacji: 19.11.2019 10:58
Autor: Katarzyna Podraza , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
03.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Nieznani sprawcy zniszczyli i okradli około 16 nagrobków na cmentarzu w Odrowążu w gminie Stąporków. Jak informuje Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckiej policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że skradziono między innymi krzyże oraz wizerunki osób świętych wykonane z metali kolorowych. Dotychczas 3 osoby złożyły zawiadomienie o tym zdarzeniu.

Zgłoszenia wpłynęły wczoraj, ale Marta Przygodzka dodaje, że nagrobki mogły zostać ograbione po uroczystościach Wszystkich Świętych. W tym czasie cmentarz jest rzadziej uczęszczany i pilnowany. Sprawę prowadzi Komenda Policji w Stąporkowie. Obecnie szacowane są straty i poszukiwany jest sprawca lub sprawcy tego czynu.

Trwają czynności na miejscu zdarzenia. Trwa też szacowanie strat i poszukiwanie sprawcy lub sprawców tego czynu.

Policja apeluje o sprawdzanie stanu nagrobków bliskich na cmentarzu w Odrowążu i zgłaszanie kradzieży.

To nie jedyne tego typu akty wandalizmu i kradzieży, do których doszło w ostatnim czasie w regionie. Na cmentarzu we Wzdole Rządowym w gminie Bodzentyn w miniony weekend skradziono 88 metalowych i mosiężnych krzyży z grobów. Trwa szacowanie strat i poszukiwanie cmentarnych hien. I w tym przypadku funkcjonariusze zwracają się z apelem o przekazywanie informacji dotyczących ewentualnych strat.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama