Uszkodzony gazociąg we Włoszczowie. Ewakuowano ok. 80 osób

Data publikacji: 19.11.2019 11:03 / Data aktualizacji: 19.11.2019 15:09
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.11.2019. Włoszczowa. Naprawa uszkodzonego gazociągu

19.11.2019. Włoszczowa. Naprawa uszkodzonego gazociągu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Na Osiedlu Brożka we Włoszczowie trwa usuwanie uszkodzonego gazociągu. Do awarii doszło około godziny 9.00 podczas prowadzonych prac. Jak się okazało koparka przy budowie kanalizacji deszczowej uszkodziła rurę średniego ciśnienia doprowadzającą gaz do kilku domów jednorodzinnych przy ul. Kusocińskiego i ul. Sportowej.

- W związku z zagrożeniem ewakuowano 80 osób, które mieszkały w pobliskich blokach - poinformował mł. bryg. Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wyznaczona została strefa zagrożenia, po czym przystąpiono do likwidacji wycieku przy użyciu kurtyn. Potem strażacy zakręcili gaz i sprawdzili całą instalację. Ponieważ nie było kolejnych wycieków po kilkudziesięciu minutach zdecydowano, iż mieszkańcy mogą powrócić do swoich mieszkań - dodał Tomasz Szymański.

Jak mówili mieszkańcy pobliskich bloków informację o wycieku gazu otrzymali od straży pożarnej. Do każdej klatki schodowej przyszedł strażak, który informował o konieczności opuszczenia mieszkań. 

Jak poinformował Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa - awaria powinna być usunięta w godzinach popołudniowych. Obecnie pracownicy pogotowia gazowniczego usuwają uszkodzony odcinek. Za kilka godzin przywrócone będą dostawy gazu.

Jak poinformował Sławomir Owczarek, dyrektor Biura Inwestycji w Urzędzie Gminy we Włoszczowie - awaria dotyczy mieszkańców kilku domów jednorodzinnych, których posesje podłączone są do gazu. Sprawę badają także prowadzą prokuratura i policja.

19.11.2019. Włoszczowa. Naprawa uszkodzonego gazociąguFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama