Kolejne zwolnienia w Starachowicach

Data publikacji: 19.11.2019 12:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejne redukcje w dużej starachowickiej firmie. Tym razem pracę ma stracić 160 osób z załogi PKC Group, podwykonawcy MAN-a. W przedsiębiorstwie produkowane są wiązki elektryczne do ciężarówek.

- Przyczyną zwolnień są mniejsze zamówienia na samochody, obecnie notuje się spadek zapotrzebowania o około 25 proc. - informuje przewodniczący NSZZ Solidarność MAN Bus Jan Seweryn. Firma od dłuższego czasu miała problemy ze sprzedażą swoich produktów. Dlatego wprowadzono piątki bez pracy. W tym dniu pracownicy byli wysyłani na urlop.

Dyrekcja zakładu nie będzie przedłużać umów z pracownikami, którym umowy kończą się w listopadzie i grudniu. Pracę straci także część osób, które nie stosują się do regulaminu pracy lub często korzystają ze zwolnień lekarskich.

Z rozmów z zarządem firmy wynika, że sytuacja w przyszłym roku też nie zapowiada się optymistycznie i niewykluczone są kolejne redukcje etatów.

W całej firmie pracuje około 2,4 tys. osób, z tego ponad 1,6 tys. na produkcji. Zwolnienia mają dotknąć tylko pracowników fizycznych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama