Fotograf przeszkadza w pracy dziennikarzom

Data publikacji: 19.11.2019 14:23
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.11.2019. Kielce. Wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Na zdjęciu od lewej Bogdan Wenta  prezydent Kielc Wanda Jopkiewicz i Andrzej Jopkiewicz

19.11.2019. Kielce. Wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Wanda Jopkiewicz i Andrzej Jopkiewicz
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dzisiaj w trakcie uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Urzędzie Miasta Kielce, fotograf z zewnętrznej firmy, groził fotoreporterowi Radia Kielce sądem, ponieważ ten robił zdjęcia na tym samym, publicznym wydarzeniu.

Wcześniej pracownik firmy fotograficznej Studio Kamyk rozdawał wizytówki informując jubilatów o możliwości późniejszego wykupienia zdjęć. Podczas oficjalnej sesji fotograficznej, w obecności prezydenta Kielc Bogdana Wenty, zaczął przeszkadzać fotoreporterowi Radia Kielce w pracy, grożąc mu, że jeśli będzie kontynuował ją, Radio Kielce zostanie przez niego pozwane do sądu, za naruszenie wizerunku osób prywatnych.

Pytany o komentarz w tej sprawie zastępca prezydenta Kielc, Arkadiusz Kubiec przyznaje, że nie wie kim był fotograf oraz jaka była jego rola na tym wydarzeniu. Rzecznik prezydenta, Tomasz Porębski zapowiedział, że przyjrzy się sprawie i sprawdzi czy fotograf lub firma, którą reprezentuje, ma jakąś umowę zawartą z miastem Kielce oraz czy jego obecność i późniejsze zachowanie były w pełni uzasadnione.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama