Nowoczesne oświetlenie wkracza do Sandomierza

Data publikacji: 19.11.2019 15:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowoczesne, ledowe oświetlenie montowane będzie na ulicy porucznika Tadeusza Króla w Sandomierzu. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Za kilka dni zaczną się prace. Wykonywane będą w ramach rewitalizacji miasta.

Firma, która się tym zajmie została wyłoniona w drodze przetargu. Miasto ma na tę inwestycję unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z własnego budżetu przeznacza 230 tysięcy złotych.

Jak powiedział burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, nowe lampy nie tylko poprawią estetykę, ale także wpłynął na oszczędność.

- Prace przy oświetleniu dotyczyć będą również wymiany słupów i kabli. Większość z nich jest już mocno zniszczona, kable nie raz były łatane, jednak to nie zdaje egzaminu, ponieważ przy wilgotnym powietrzu często dochodzi do awarii oświetlenia - dodaje.

Prace na ulicy Tadeusza Króla potrwają do połowy stycznia przyszłego roku.

Wymiana lamp na ledowe realizowana będzie systematycznie na kolejnych ulicach. Projekt modernizacji oświetlenia obejmie wszystkie ulice w Sandomierzu. Niedługo ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tego zadania. Wykonawca opracuje dla siebie grafik miejsc, które będzie systematycznie modernizował pod kątem oświetlenia. Na większości odcinków wymienione zostaną wyłącznie oprawy, tam gdzie jest to konieczne zainstalowane będą nowe kable, jednak nie dojdzie do wymiany słupów. Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Czerwiec uważa, że będą to tylko pozorne oszczędności, ponieważ bardzo dużo słupów jest zniszczonych. 

- Co z tego, że będzie nowoczesne oświetlenie, jeśli za rok lub dwa okaże się, że trzeba wymienić wszystkie słupy. To musi być na tyle rozsądne podejście do tej inwestycji, abyśmy nie wydawali pieniędzy na darmo - dodał przewodniczący Czerwiec.

Na modernizację oświetlenia ulicznego w Sandomierzu gmina dostała ponad 3 mln zł z RPO. Te prace wykonywane będą w przyszłym roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama