Zużyte materiały budowlane do ponownego użytku?

Data publikacji: 19.11.2019 17:25
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Recykling kostki chodnikowej, jako sposób na oszczędne remonty dróg. Taki pomysł ma kielecki radny Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Kisiel. Jak tłumaczy, miasto musi utylizować materiały pozostałe po remontach. Natomiast zamiast niszczyć kostkę chodnikową, która często nadaje się do ponownego użycia, można byłoby przekazywać ją jednostkom administracyjnym, np. spółdzielniom do dalszego użycia.

- W ten sposób miasto mogłoby z jednej strony pozbyć się niepotrzebnego materiału budowlanego, a przy okazji pomóc spółdzielniom mieszkaniowym, a przez to także mieszkańcom Kielc - argumentuje radny.

Jako przykład podaje udane przekazanie 200 metrów kostki chodnikowej z remontu ulicy bpa Jaworskiego w Kielcach dla spółdzielni mieszkaniowej Na Stoku. Jak mówi Marcin Lukawski, prezes spółdzielni, tego typu pomysł sprawdziłby się szczególnie dobrze w przypadku małych remontów, których przeprowadzanie jest obowiązkiem spółdzielni, ale na które te często nie mają funduszy.

Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło zapowiedział, że miasto przyjrzy się interpelacji i odniesie się do pomysłu radnego.

Aktualnie w Kielcach funkcjonuje 14 spółdzielni mieszkaniowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama