Co dalej z przebudową koneckiego Rynku?

Data publikacji: 20.11.2019 10:58
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.11.2019. Końskie. Rynek

20.11.2019. Końskie. Rynek
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Opóźni się przebudowa koneckiego Rynku. Wykonawca, który wygrał przetarg ostatecznie wycofał się z realizacji tego zadania.

Jak informuje burmistrz Krzysztof Obratański duży popyt na rynku budowlanym, pozwala przedsiębiorstwom na dużą selekcję i wybór najkorzystniejszych ofert.

- Nasz oferent zgłosił informację, że nie może tej umowy podpisać ze względu na zaciągnięte inne zobowiązania. Ponieważ druga i następne oferty były w wysokości, które dalece przekraczały nasze możliwości, unieważniliśmy przetarg - mówi burmistrz.

Firma zapłaci 70 tys. zł kary. Gmina ogłosiła kolejny nabór. Wykonawcy mogą zgłaszać się do 22 listopada. Rewitalizacja ul. Piłsudskiego, Księdza Granata i Placu Kościuszki, czyli Rynku to jeden z najważniejszych dla gminy projektów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Warunkiem skorzystania z 60 proc. dofinansowania, jest rozpoczęcie pierwszych prac jeszcze w tym roku.

Koncepcja przebudowy centrum, powstała już w 2016 roku. Rok później władze zabiegały o  dofinansowanie na ten cel, ale nie udało się znaleźć w gronie beneficjentów. Jeśli nie uda się znaleźć wykonawcy w tym roku, być może to zadanie znowu będzie musiało poczekać.

20.11.2019. Końskie. RynekFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama