Fotograf przeszkadzał w pracy innym. Miasto zerwało z nim umowę

Data publikacji: 20.11.2019 16:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Po interwencji Radia Kielce, władze ratusza zerwały umowę z firmą fotograficzną, której pracownik - jak wczoraj informowaliśmy przeszkadzał w pracy fotoreporterowi naszej rozgłośni.

W trakcie  uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Urzędzie Miasta Kielce, fotograf z zewnętrznej firmy groził fotoreporterowi Radia Kielce sądem, ponieważ ten robił zdjęcia na tym samym, publicznym wydarzeniu. Wcześniej pracownik firmy fotograficznej Studio Kamyk rozdawał wizytówki informując jubilatów o możliwości późniejszego wykupienia zdjęć.

Jak informuje rzecznik prezydenta Kielc, Tomasz Porębski, po otrzymaniu informacji o skandalicznym zachowaniu fotografa władze miasta zdecydowały o zerwaniu współpracy w trybie natychmiastowym.

Firma Studio Kamyk umowę na fotografowanie uroczystości miała od 2004 roku, czyli od 15 lat. Dyspozycja o zerwaniu umowy została dzisiaj przekazana dyrektorowi zakładu obsługi Urzędu Miasta Kielce.

Władze Kielc zapewniają, że przy kolejnych uroczystościach organizowanych na terenie ratusza zarówno dziennikarzom, jak i fotoreporterom nikt nie będzie utrudniał wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

adv adv
Wiadomości
Reklama