W Ostrowcu rozpoczyna się wyczekiwany remont. Od dziś zamknięta jedna ulica

Data publikacji: 20.11.2019 17:47
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.11.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica Głogowskiego

20.11.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Ulica Głogowskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Od dziś kierowcy nie przejadą ulicą Jana Głogowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Większy fragment drogi wyłączony jest z ruchu. Od strony ulicy Wardyńskiego nie dojedziemy do ulicy Siennieńskiej.

To początek remontu kilku ulic: Jana Głogowskiego, Siennieńskiej i Okólnej, który będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Remont wykonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Prezes Krzysztof Kowalski wyjaśnia, że po remoncie, ulicą będzie można poruszać się w dwóch kierunkach, a nie jak dotychczas tylko w jednym. Na ulicy Głogowskiego wymieniona zostanie nawierzchnia drogi oraz chodników.

Utrudnienia będą polegały na tym, że ulica Głogowskiego od ulicy Siennieńskiej, aż po plac św. Floriana nie będzie udostępniona kierowcom. Duży miejski parking będzie dostępny w ciągu remontu, ponieważ pozostawiony zostanie dojazd.

- Górny odcinek ulicy Głogowskiego od strony ul. Wardyńskiego będzie miał ruch dwukierunkowy, aby móc wjechać na parking i z niego wyjechać - tłumaczy prezes MPRD.

Remont ulicy Jana Głogowskiego ma zostać zakończony jeszcze w tym roku. W ramach tego samego projektu w przyszłym roku rozpocznie się remont dwóch ważnych ulic w centrum miasta, ulic Okólnej i Siennieńskiej. Całość prac kosztować będzie prawie 4,5 miliona złotych.

Nowa organizacja ruchu na ulicy Głogowskiego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimFot. UM Ostrowiec Świętokrzyski

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama