Rekordowy budżet. Szykują się duże inwestycje

Data publikacji: 20.11.2019 19:17
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Budżet powiatu kieleckiego po raz pierwszy w historii przekroczył 200 milionów złotych. Radni powiatowi wprowadzili zmiany do budżetu na ten rok, które związane są z realizacją rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Powiat przeprowadzi kilkadziesiąt inwestycji drogowych w ciągu najbliższych lat.

- Rok 2019 pod względem wydatków, a tym samym inwestycji, będzie rekordowy i podejrzewamy, że jeszcze wprowadzimy kilka zmian do końca roku - zapowiada Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki.

Dodaje, że rok rozpoczął się z budżetem na poziomie 134 milionów złotych, a obecny stan wydatków to 205 milionów złotych. Ostatnia zmiana dotyczy wprowadzenia do budżetu 23 milionów złotych z funduszy wojewody. Są one związane z inwestycjami w infrastrukturę drogową, jakie powiat zrealizuje w ramach rządowego programu.

W sumie przebudowanych, bądź wyremontowanych zostanie 37 odcinków dróg, a łączny koszt inwestycji to około 160 milionów złotych. Remonty będą odbywać się w ciągu kilku najbliższych lat.

Powiat aplikował też o kolejne pieniądze od wojewody, więc fundusze na ten cel najprawdopodobniej jeszcze się zwiększą.

Na inwestycje drogowe powiat zamierza przeznaczyć w 2020 roku prawie 21 milionów złotych. Największe remonty dróg powiatowych zaplanowane są w Chmielniku, Bodzentynie i Morawicy.

Umowy na te zadania są już podpisane.

Reklama