Nowa ulica usprawni komunikację?

Data publikacji: 20.11.2019 19:21
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.11.2019 Starachowice, Skrzyżowanie ulic Kieleckiej, Radomskiej i Moniuszki

20.11.2019 Starachowice, Skrzyżowanie ulic Kieleckiej, Radomskiej i Moniuszki
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy nowym odcinku ulicy Moniuszki w Starachowicach. To projekt, który ma udrożnić ruch między północną, a południową częścią miasta.

Obecnie jedyny wjazd na osiedle Południe prowadzi przez ulicę Miodową. Połączenie od strony Starachowic Zachodnich jest przez okres zimowy jednokierunkowe. Plan tzw. Nowej Moniuszki zakłada poprowadzenie ulicy nowym śladem: od skrzyżowania z ulicą 6 Września, do węzła łączącego Kielecką, Radomską i Moniuszki.

Prezydent Marek Materek informuje, że jezdnia będzie wybudowana z chodnikiem o szerokości 2 metrów i taką samą ścieżką rowerową. Powstanie oświetlenie, a sieci teletechniczne, gazowe, wodne i kanalizacyjne zostaną przebudowane.

Podczas prac kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami. Jak zapowiada Dominik Podsiadło z firmy Budromost, która wygrała przetarg na wykonanie prac, droga może być wyłączona z ruchu na tydzień lub dwa, kiedy będą zmieniane łącza instalacji gazowej czy wodnej.

Część terenów, na których powstanie Nowa Moniuszki, należało do prywatnych właścicieli. Odszkodowania kosztowały miasto około pół miliona złotych.

Całość prac oszacowano na 9,5 mln złotych. Połowa środków pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace zakończą się do połowy 2020 roku.

Reklama