Optymizm po spotkaniu Bogdana Wenty z Dirkiem Hundsdörferem

Data publikacji: 21.11.2019 14:43 / Data aktualizacji: 22.11.2019 16:16
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Krzysztof Zając - prezes Korony Kielce, Rafał Kielczyk - tłumacz, Dirk Hundsdörfer - większościowy udziałowiec kieleckiego klubu, Krzysztof Węglarczyk - były rzecznik Korony

Krzysztof Zając - prezes Korony Kielce, Rafał Kielczyk - tłumacz, Dirk Hundsdörfer - większościowy udziałowiec kieleckiego klubu, Krzysztof Węglarczyk - były rzecznik Korony
22.05.2019 / Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

Ponad godzinę trwało spotkanie „w cztery oczy” prezydenta Kielc Bogdana Wenty i przedstawiciela właścicieli większościowego pakietu akcji Korony Dirka Hundsdörfera, do którego doszło w siedzibie kieleckiego klubu na „Suzuki Arenie”.

Głównym tematem rozmowy było dokapitalizowanie spółki, które ma pokryć zadłużenie klubu. Niemieccy współwłaściciele chcą podnieść kapitał o ponad 3 mln zł. Oznacza to, że mniejszościowy udziałowiec, którym jest miasto Kielce, musi wyłożyć około 1,5 mln zł.

Dirk Hundsdörfer od marca zabiegał o to spotkanie, ale prezydent Kielce Bogdan Wenta mimo ustalonych kilku terminów, na żadnym się nie pojawił.

Właściciele Korony w sierpniu wystosowali pismo do magistratu, w którym poinformowali o tym, że klub m.in. w związku z brakiem awansu do mistrzowskiej ósemki w poprzednim sezonie ma „dziurę” w budżecie.

Na wrześniowym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Korony zatwierdzono sprawozdania finansowe i ustalono, że właściciele podejmą działania, by podnieść kapitał akcyjny spółki. Uzgodniono także, że odpowiednio przygotowany projekt uchwały zostanie przekazany pod obrady Rady Miasta Kielce. Radni nie mieli dotychczas okazji się z nim zapoznać.

- Z dzisiejszego spotkania wynika wiele pozytywów. Panowie długo i szczerze ze sobą rozmawiali. Wyjaśnili sobie kilka ważnych spraw. Wydaje się, że wszystko zmierza w kierunku porozumienia. Jestem optymistą - powiedział prezes Korony Krzysztof Zając.

Po spotkaniu Bogdana Wenty z Dirkiem Hundsdörferem rozpoczęło się zaplanowane na piątek Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony.

- Obrady zostały dosyć szybko przerwane. Ustalono, że kolejne walne odbędzie się w piątek 6 grudnia - poinformował Krzysztof Zając.     

Oznacza to, że radni zajmą się sprawą dokapitalizowania Korony podczas sesji, która odbędzie się 28 listopada.

Podobne wiadomości
Piłka nożna - PKO Ekstraklasa

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 Apklan Resovia
2 Arka Gdynia
3 Bruk-Bet Nieciecza
4 Chrobry Glogow
5 GKS Belchatow
6 GKS Jastrzebie
7 GKS Tychy
8 Gornik Leczna
9 Korona Kielce
10 LKS Lodz
11 Miedz Legnica
12 Odra Opole
13 Puszcza Niepolomice
14 Radomiak Radom
15 Sandecja Nowy Sacz
16 Stomil Olsztyn
17 Widzew Lodz
18 Zaglebie Sosnowiec

TERMINARZ

29.08 Radomiak Radom : Widzew Łódź
29.08 Chrobry Głogów : Korona Kielce
29.08 GKS Jastrzębie : Arka Gdynia
29.08 Puszcza Niepołomice : Apklan Resovia
29.08 Górnik Łęczna : GKS Bełchatów
29.08 Miedź Legnica : Sandecja Nowy Sącz
29.08 Bruk-Bet Nieciecza : Zagłębie Sosnowiec
29.08 GKS Tychy : Stomil Olsztyn
Reklama