Kulisy policyjnej akcji w Kielcach. Dlaczego użyto broni?

Data publikacji: 22.11.2019 11:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
21.11.2019. Kielce. Policyjna interwencja przy ul. Zimnej

21.11.2019. Kielce. Policyjna interwencja przy ul. Zimnej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Policjanci podają kolejne szczegóły akcji, którą prowadzono wczoraj w nocy przy ulicy Zimnej w Kielcach.

Jak informowaliśmy, podczas próby zatrzymania osób podejrzewanych o kradzież samochodu ranny został jeden z funkcjonariuszy, a sprawcy próbowali uciec. Dopiero po użyciu broni policjantom udało się zatrzymać dwóch z nich. Jeden mężczyzna, prawdopodobnie lider szajki, zdołał uciec.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, informuje, że do zdarzenia doszło w trakcie próby zatrzymania osób podejrzewanych o kradzież samochodu marki audi. Do przestępstwa doszło w nocy ze środy na czwartek.

Auto było widziane na osiedlu Jagiellońskim w Kielcach, a po godzinie 18 funkcjonariusze zauważyli je na ulicy Zimnej.

- Po rozpoczęciu akcji pojazd najpierw zatrzymał się, ale gdy policjant podchodził do  samochodu kierujący gwałtownie ruszył potrącając funkcjonariusza i taranując dwa nieoznakowane radiowozy. Audi zatrzymało się po przejechaniu około 300 metrów, a będący w środku mężczyźni podjęli próbę ucieczki. Wówczas inny policjant oddał jeden strzał ostrzegawczy w powietrze. Dwie osoby, 35-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Trzecia osoba, mężczyzna, zbiegł - informuje Karol Macek.

Poszukiwania nadal trwają, ale jak przekonuje funkcjonariusz zatrzymanie mężczyzny jest tylko kwestią czasu.

Policjant, który ucierpiał w trakcie akcji został zabrany do szpitala. Był przytomny, nie odniósł poważnych obrażeń. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Auto miało zamontowane tablice skradzione z innego samochodu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama