Wiemy, kto zajmie miejsce nowego wojewody

Data publikacji: 22.11.2019 13:22
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szczepan Bujny z Unikowa jest pierwszy na tzw. liście rezerwowej do Rady Powiatu w Pińczowie

Szczepan Bujny z Unikowa jest pierwszy na tzw. liście rezerwowej do Rady Powiatu w Pińczowie
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Będzie zmiana w składzie rady powiatu w Pińczowie. Zbigniew Koniusz po odebraniu nominacji na wojewodę świętokrzyskiego musiał zrezygnował z pełnienia funkcji radnego. Jest już postanowienie komisarza wyborczego o wygaszeniu jego mandatu.

Przewodniczący rady powiatu Ireneusz Gołuszka mówi że komisarz wyborczy zwróci się z zapytaniem do osoby, która w okręgu numer 1 z listy PiS uzyskała najwięcej głosów w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, czy zgadza się objąć mandat radnego. Taka osoba ma trzy dni na podjęcie  decyzji.  

Kto zajmie miejsce nowego wojewody? Będzie to Szczepan Bujny z Unikowa, który już wyraził chęć bycia radnym. Jak mówi, nie ma doświadczenia w samorządzie, lecz to nie stanowi żadnej przeszkody. Zrobi wszystko, aby sprostać wymaganiom powierzonej mu funkcji.

- Trzeba być zdyscyplinowanym, otwartym dla ludzi, zaangażowanym. Jestem na emeryturze od 15 lat. Z pewnością spożytkuję ten czas na spotkania z ludźmi. Będę pomagał w miarę swoich możliwości - dodaje.

Szczepan Bujny o mandat radnego powiatu ubiegał się trzykrotnie. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych kandydował z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości uzyskując wówczas 85 głosów w okręgu numer 1.

Szczepan Bujny ma 61 lat. Przez 25 lat pracował na Śląsku jako ślusarz-górnik. Obecnie jest emerytem. Pochodzi w Marzęcina w gminie Pińczów.

Z wykształcenia jest mechanikiem - kierowcą. Ma dwójkę dzieci i czworo wnucząt.

Reklama