Czy będzie można zarejestrować samochód w Piekoszowie?

Data publikacji: 22.11.2019 13:49
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Mieszkańcy gminy Piekoszów najprawdopodobniej będą mogli rejestrować pojazdy w swojej gminie. Władze powiatu kieleckiego zastanawiają się nad utworzeniem kolejnej terenowej filii wydziału komunikacji i transportu kieleckiego starostwa.

Gmina Piekoszów jest największą w powiecie kieleckim pod względem liczby mieszkańców. Zamieszkuje ją ponad 16 tys. osób. Utworzenie zamiejscowego ośrodka wydziału komunikacji byłoby w tej gminie dużym ułatwieniem.

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek przyznaje, że trwają zabiegi o utworzenie takiego punktu w gminie, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Dodaje, że gmina przygotowuje pomieszczenia, w których mógłby się mieścić wydział. Znajdują się one w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piekoszowie i są obecnie remontowane.

Wicestarosta Tomasz Pleban dodaje, że trwają analizy finansowe, od których zależy, czy pomysł uda się zrealizować. Są ku temu konkretne przesłanki.

- Piekoszów to nasza największa gmina. Choć jest stosunkowo blisko Kielc, to pod uwagę bierzemy także zainteresowanie rejestracją pojazdów, które w gminie Piekoszów jest duże - zaznacza.

W kieleckim wydziale komunikacji i transportu dziennie rejestrowanych jest około 200 pojazdów.
Niewykluczone, że nowe filie powstaną także w innych miejscach w powiecie. Starostwo otworzyło je już w Bielinach, Bodzentynie, Chmielniku, Łagowie, Mniowie, Nowej Słupi, Rakowie i Strawczynie.

Reklama