Pluszowe maskotki mają swoje święto. Wyjątkowe warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy

Data publikacji: 23.11.2019 07:32 / Data aktualizacji: 23.11.2019 16:27
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.11.2019 Kielce. Dzień Pluszowego Misia w Muzeum Zabawek i Zabawy

23.11.2019 Kielce. Dzień Pluszowego Misia w Muzeum Zabawek i Zabawy
Fot. Muzeum Zabawek i Zabawy

Są z nami od początku XX wieku za sprawą prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dzieci, które wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach dowiedziały się skąd wzięły się pluszaki.

Zajęcia zorganizowano z okazji Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. Okazało się, że każdy z uczestników ma swojego ulubionego misia, a warsztaty o pluszakach spodobały się nie tylko najmłodszym.

- Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, a my dorośli, mogliśmy przypomnieć sobie dzieciństwo. Sama wspominam mojego brązowego misia, któremu kiedyś odpadły uszy. Mama je przyszyła z powrotem, ale pamiętam, że bardzo to przeżywałam - mówiła mama małej Hani.

Historia misia sięga 1903 roku.

- Rozpoczęła się za sprawą prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore’a Roosevelta, który pewnego dnia wybrał się na polowanie - opowiadała Katarzyna Bartkowska, pracownik Muzeum Zabawek i Zabawy. Polowanie skończyło się postrzeleniem małego niedźwiedzia, któremu prezydent darował życie. Temat zainspirował prasę, a następnie czytelnika, który stworzył pluszowego misia, by upamiętnić to wydarzenie. Tak powstał teddy bear.

Podczas warsztatów dzieci uczyły się także wyrabiać słodkie lizaki. Każdy z uczestników mógł stworzyć własnego słodkiego misia i na zakończenie zajęć skusić się na „małe co nie co”.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama