Zatańczyli zumbę, żeby Kacperek mógł chodzić

Data publikacji: 23.11.2019 07:36 / Data aktualizacji: 23.11.2019 19:43
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.11.2019 Kielce. „Andrzejkowy Charytatywny Maraton Zumby” dla Kacerka Cioska

23.11.2019 Kielce. „Andrzejkowy Charytatywny Maraton Zumby” dla Kacerka Cioska
Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

W hali przy ulicy Żytniej w Kielcach odbył „Andrzejkowy Charytatywny Maraton Zumby”. Kilkadziesiąt osób tańczyło do energetycznej muzyki, by pomóc 9-letniemu Kacperkowi Cioskowi z Kielc. Chłopiec od urodzenia na karłowatość diastroficzną.

Cała hala zapełniła się ludźmi, którzy nieustannie powtarzali jedno - jestem tu dla Kacperka.

- Przyjechałam tu specjalnie z koleżanką ze Starachowic. Zumbę tańczę od dwóch lat, ale dzisiaj najważniejsze jest to, by pomóc Kacperkowi - mówiła Ania, jedna z uczestniczek maratonu.

Dorota Ciosek, mama Kacperka nie kryła, że jest poruszona zaangażowaniem ludzi w pomoc dla jej syna.

- Jestem niezmiernie szczęśliwa z tego powodu, że są dobrzy ludzie, którzy chcą nam pomóc. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni - mówiła.

Mama chłopca dodaje, że kości Kacperka są zdeformowane, dlatego nie może chodzić.

- Od roku walczymy, żeby to zmienić - zaznacza.

Dziewięciolatek przeszedł już z powodzeniem jedną operację, druga ma odbyć się w styczniu. To na nią właśnie zbierane są pieniądze, potrzeba 400 tys. złotych.

Anita Majkowska, prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Dom, której Kacperek jest podopiecznym, podkreśla, że Kacper osobom zaangażowanym w szereg akcji pomocowych śni się po nocach.

- Mnie się śniło kilka dni temu, że do nas biegł. Bardzo bym tego chciała, bo walczy o to mnóstwo osób. Nie dopuszczamy wręcz myśli o innym finale niż takim, że Kacper będzie mógł chodzić - mówi.

Zumbę poprowadzili instruktorzy fitness, w tym Milena Kwiatkowska, główna inicjatorka przedsięwzięcia. Zabawie z uśmiechem przyglądał się główny bohater - Kacperek.

Tagi do tego wpisu
Reklama