Biskup Nitkiewicz: należy mieć właściwe pojęcie o małżeństwie, rodzinie i człowieku

Data publikacji: 23.11.2019 08:00 / Data aktualizacji: 23.11.2019 14:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.11.2019. Sandomierz. Konferencja

23.11.2019. Sandomierz. Konferencja "Solidarni z rodziną". Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

"Solidarni z Rodziną" - pod takim hasłem odbyła się konferencja w Domu Katolickim w Sandomierzu. Jednym z głównych tematów było wychowanie seksualne dzieci i młodzieży.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powiedział, że tego typu spotkania są doskonałą okazją do wypracowania modelu edukacji w tym zakresie.

- To nie może być, mówiąc kolokwialnie, partyzantka, z którą próbuje się wejść z butami do szkół. Jest to niezwykle wrażliwy obszar życia, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Muszą to być bardzo przemyślane decyzje - powiedział przedstawiciel rządu.

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz podkreślił, że pierwszymi wychowawcami dzieci powinni być zawsze rodzice. Kościół nieustannie będzie im towarzyszył w tym procesie. Ordynariusz podkreślił, że najważniejsze, aby mieć właściwe pojęcie o małżeństwie, rodzinie i człowieku.

- Dzisiaj często pragmatyzm przysłania prawdę. Do tego dochodzi walka ideologiczna przeciwko chrześcijańskiej wizji rodziny. Dlatego ważna jest dyskusja na ten temat - dodał biskup ordynariusz.

Lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że rodzina jest dzisiaj z wielu stron zagrożona. - Przez środowiska lewackie wraca do nas ideologia marksistowska i trzeba dać temu jasny i wyraźny odpór. Rodzina to ojciec, który jest mężczyzną, matka, która jest kobietą i tylko oni mogą dać nowe życie. Nie można ulec propagandzie, nie można ulec dyktatowi mniejszości i fałszywej argumentacji w życiu publicznym. Jesteśmy na tej konferencji, aby zamanifestować swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich - podkreślił poseł Lipiec.

Senator Jarosław Rusiecki powiedział, że kwestia wychowania seksualnego stała się elementem gry politycznej. - Uderzenie w rodzinę, w proces wychowawczy młodego pokolenia, to są bardzo ważne kwestie stanowiące o przyszłości narodu - dodał senator Rusiecki.

Poseł PiS Marek Kwitek stwierdził, że dzisiaj trzeba mieć dużą odwagę, aby prezentować tradycyjne wartości dotyczące rodziny, która jest wielką wartością.

- Z historii możemy się przekonać, że przywiązanie do tradycyjnych wartości, do tego że małżeństwo, to jest związek mężczyzny i kobiety dało nam możliwość przetrwania. Teraz te wszystkie ideologie, próby zrównania różnych związków na prawach rodziny jest absolutnie nie do przyjęcia - powiedział poseł Kwitek.

Konferencję pn. „Solidarni z Rodziną” organizuje corocznie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej.

Reklama