Fundacja Daj Szansę pomaga uzdolnionej młodzieży

Data publikacji: 23.11.2019 14:09
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.11.2019 .Skarżysko-Kamienna. Podopieczni Fundacji Daj Szansę w roku szkolnym 2019/2020

23.11.2019 .Skarżysko-Kamienna. Podopieczni Fundacji Daj Szansę w roku szkolnym 2019/2020
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Warsztaty wokalne dla podopiecznych Fundacji Daj Szansę odbywają się w Skarżysku - Kamiennej. Organizacja od 20 lat wspiera uzdolnioną młodzież z powiatu skarżyskiego. Powołała ją Władysława Kuźnia.

Prezes fundacji Joanna Wężyk informuje, że pieniądze na stypendia pochodzą z różnych źródeł. To zarówno datki od sponsorów, z otwartych konkursów, 1 proc. podatku oraz kwest prowadzonych podczas koncertów.

W tym roku na stypendia przeznaczone zostanie 55 tys. zł. Otrzyma je 24 uczniów. Wsparcie finansowe przyznawane jest na okres 10 miesięcy  - od września do czerwca, w kwocie od 200 do 350 zł zależnie od dochodów, osiągnięć i zaangażowania społecznego.

Katarzyna Bogusiewicz chce studiować medycynę. Pieniądze przeznaczy na dodatkowe lekcje z chemii i biologii. Stypendystką Fundacji jest po raz trzeci. Jej zdaniem to duża pomoc dla rodziców w kształceniu dzieci.

Martyna Pawłowska z kolei wybiera się na Akademię Muzyczną. Za pieniądze ze stypendium planuje kupić nową gitarę klasyczną.

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się koncert podsumowujący warsztaty. Będzie to także okazja do włączenia się w kwestę na rzecz uzdolnionej młodzieży. Fundacja Daj Szansę w ciągu 20 lat działalności udzieliła pomocy około 600 osobom. Na stypendia przeznaczono  ponad milion złotych.

Podobne wiadomości
Reklama