Spacer pełen wiedzy

Data publikacji: 24.11.2019 07:42 / Data aktualizacji: 24.11.2019 12:06
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.11.2019. Kielce. Spacer Historyczny

24.11.2019. Kielce. Spacer Historyczny
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Spacer historyczny po ulicach Świętego Leonarda i Kościuszki zorganizowało dziś Muzeum Historii Kielc. Uczestnicy poznali wiele ciekawostek dotyczących przeszłości centrum stolicy województwa. Spacer prowadzi Krzysztof Myśliński, pracownik muzeum.

Jak informuje, na ulicy Kościuszki mieści się Szkoła Podstawowa numer 2, która była pierwszym symbolem oświatowej niepodległości w Kielcach.

- Była to pierwsza nowoczesna szkoła, wystawiona tuż po odzyskaniu niepodległości w Kielcach. Była to wówczas szkoła żeńska, niekoedukacyjna. Zaraz za nią stała stara kamienica, w której była pierwsza kielecka szkoła handlowa - opowiada Krzysztof Myśliński.

Uczestnicy spaceru są zachwyceni ideą takich spotkań. Pani Anna już kolejny raz brała udział w wędrówce śladami przeszłości Kielc.

- Te spacery są pasjonujące. Kielce zupełnie inaczej wyglądają, jak człowiek sobie przypomni, że to kiedyś było całkowicie spalone miasto, że w zasadzie powstało w ostatnich 200 latach - mówi pani Anna.

Współorganizatorem spaceru historycznego jest Towarzystwo Przyjaciół Kielc. Jak zaznacza Krzysztof Myśliński, jeśli pogoda dopisze to w przyszły weekend zostanie zorganizowany kolejny spacer historyczny ulicami stolicy regionu.

Tagi do tego wpisu
Reklama