Wyjątkowo wysoki poziom tegorocznego Festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

Data publikacji: 24.11.2019 07:55 / Data aktualizacji: 24.11.2019 14:32
Autor: Karol Żak / Kategoria: Kultura
24.11.2019. Kielce. Festiwal im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

24.11.2019. Kielce. Festiwal im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Adam Skalski z Zielonej Góry otrzymał nagrodę Grand Prix tegorocznego festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W koncercie finałowym, wzięło udział 19 najlepszych wykonawców, którzy wczoraj zostali wybrani z 80-osobowej grupy przez jurorów.

Jak informuje Marcin Janaszek z WDK, poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki.

- Wokaliści wykazywali bardzo duży talent, doświadczenie sceniczne. Można było usłyszeć już bardzo trudne utwory, które naprawdę wymagają kunsztu - zaznaczył Marcin Janaszek.

Jurorami konkursu byli Katarzyna Lisowska - wokalistka i kompozytorka, Roma Owsińska - artystka światowych estrad i scen operowych, a także muzyk Radosław Pach. W koncercie finałowym wzięła udział m.in. Maja Sułtanowska z Zielonej Góry, która wykonała jazzowy utwór pod tytułem „Sen motyla”. Jak mówi, od zawsze podobał jej się ten gatunek muzyczny.

- Chciałbym studiować wokalistykę jazzową. Od najmłodszych lat jeżdżę na festiwale, od 10 lat śpiewam w studiu piosenki w Zielonej Górze - mówiła.

Festiwal dedykowany jest pamięci dwóch kieleckich twórców: Henryka Morysa, znanego kieleckiego muzyka, kompozytora i pedagoga, który ponad czterdzieści lat zajmował się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odkrywaniem młodych talentów wokalnych oraz Andrzeja Litwina, wieloletniego dyrektora tej instytucji.

Tagi do tego wpisu
Reklama