Kielczanin dyrektorem artystycznym Eurowizji Junior

Data publikacji: 24.11.2019 09:37
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konrad Smuga - reżyser imprezy

Konrad Smuga - reżyser imprezy
11.08.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Arenie Gliwice odbył się dziś finał Eurowizji Junior. Polskę reprezentowała Wiktoria „Viki” Gabor z piosenką pt. „Superhero”, a wśród prowadzących imprezę była też Roksana Węgiel, zeszłoroczna zwyciężczyni. Dyrektorem artystycznym wielkiego finału był kielczanin Konrad Smuga.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kielce chciałby, żeby tegoroczny finał przypomniał widzom, jak ważne są interakcje międzyludzkie.

- W relacjach międzyludzkich zawsze lepsze są te relacje analogowe, aniżeli cyfrowe. Chodzi o to, żebyśmy wrócili do rozmów, do wspólnych zabaw. O tym są też filmy, które będziemy pokazywać podczas występów. Dziel się radością, ale dziel się bezpośrednio, a nie przez telefon czy przez Internet - zaznaczył.

Jak dodał, piosenka polskiej wokalistki Wiktorii Gabor jest proekologiczna.

- Zrobiłem ten występ dość dosłownie. Piosenka nazywa się „Superhero”, czyli superbohater. Każdy z nas może być takim superbohaterem, który ratuje świat oczywiście w swoich drobnych sprawach. Pokażemy, co może się stać w trzy minuty, że może dojść do katastrofy, że każda chwila, żeby ratować planetę jest ważna - powiedział.  

Przypomnijmy, w ubiegłym roku konkurs Eurowizji Junior, który odbył się w Mińsku na Białorusi wygrała reprezentantka naszego kraju Roksana Węgiel, która zdobyła sympatię publiczności i sędziów piosenką „Anyone I Want To Be”. Choreografię do jej widowiska przygotował kielczanin Tomasz Barański, z kolei reżyserem całego występu był Konrad Smuga. To było pierwsze zwycięstwo Polski w tym konkursie.

W odróżnieniu od „dorosłej” wersji, podczas Eurowizji Junior na Polskę mogą głosować także Polacy. Już teraz wystarczy wejść na stronę konkursu junioreurovision.tv, obejrzeć filmową prezentację uczestników i przy wybranym wokaliście kliknąć „wybierz”.

Tagi do tego wpisu
Reklama