Ciasta, które pomogą schronisku

Data publikacji: 24.11.2019 14:23
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.11.2019 Sandomierz. Kiermasz ciast w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. W środku nauczycielka Beata Paluch oraz uczennice Martyna Bolarska i Eliza Tomas

24.11.2019 Sandomierz. Kiermasz ciast w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. W środku nauczycielka Beata Paluch oraz uczennice Martyna Bolarska i Eliza Tomas
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu pomagają schronisku dla bezdomnych psów mieszczącym się przy ulicy Przemysłowej. W szkole po raz drugi odbyła się akcja charytatywna, zorganizowano kiermasz domowych ciast.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie zakupu kontenera socjalnego dla schroniska, który jest potrzebny do bieżącego funkcjonowania tej placówki. W kontenerze pracownicy będą mogli między innymi przygotować karmę dla psów czy przechowywać niezbędne akcesoria.

Inicjatorami akcji charytatywnej są uczniowie II klasy technikum weterynarii. Martyna Bolarska i Eliza Tomas tłumaczą, że w przyszłości będą pracowały na co dzień ze zwierzętami, ale już teraz chcą się o nie troszczyć. Odwiedzają schronisko, wyprowadzają psy na spacer, angażują się w prace porządkowe, ale chcą zrobić coś więcej stąd pomysł na zbiórkę pieniędzy na domek socjalny.

Beata Paluch, nauczycielka w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego powiedziała, że uczniowie są bardzo zaangażowani w wolontariat. Dzięki pomysłom młodzieży podejmowanych jest wiele akcji. Zespół Szkół pomaga nie tylko schronisku dla bezdomnych psów. Wspiera także Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Dębnie. Ostatnio na przykład zbierane są pieniądze na pluszaki dla dzieci z tej placówki, będzie też prowadzona akcja mikołajkowa.

Kiermasz ciast zorganizowany na rzecz schroniska w Sandomierzu odbył się w szkole rolniczej po raz drugi. We wrześniu uczniowie technikum weterynarii zbierali w ten sposób pieniądze na karmę, koce i inne artykuły potrzebne czworonogom.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama