Psia inwazja w Targach Kielce

Data publikacji: 24.11.2019 15:34
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.11.2019. Kielce. XVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

24.11.2019. Kielce. XVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś odbył się drugi, ostatni dzień Międzynarodowej Wystawa Psów Rasowych w Targach Kielce. W tegorocznej imprezie zaprezentowała się rekordowa liczba psich piękności, bo aż 4500 czworonogów z 270 ras.

Jednym z wystawców była Zofia Kucharska właścicielka owczarków szetlandzkich. Zapewniała, że te psy pasterskie nadają się również do hodowania w domu, poza tym bardzo lubią dzieci.

- Są bardzo uczuciowe, towarzyskie i nieagresywne. Nadają się do bloku. Czasami się zdarzają psy szczekliwe, ale to rzadko - przekonuje Zofia Kucharska.

W trakcie wydarzenia zorganizowano także wiele zabaw dla właścicieli i ich czworonogów. To m.in. konkurs „Sabat Łysa Góra Show”. Wzięła w nim udział Alicja Borsuk wraz z polskim owczarkiem nizinnym.

- Pies ma strój nietoperza, a ja czarownicy. Przygotowanie stroju nie trwało długo, ponieważ jest to już tzw. gotowiec. Trzeba było tylko podszyć w niektórych miejscach. To jest bardzo fajna konkurencja, bo jest bardzo dużo śmiechu - mówi Alicja Borsuk.

Wystawie towarzyszył „Zoo Salon”, czyli targi oferujące artykuły dla zwierząt domowych, a także charytatywna akcja Targów Kielce - „Podaj pomocną łapkę”. Organizatorzy zachęcali do przynoszenia karmy i wszelkich przedmiotów, które mogą przydać się bezdomnym psiakom.

Władze kieleckiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, czyli organizatorzy wydarzenia podkreślali, że tak dużej wystawy psów w tym roku w naszym kraju nie było.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama