Duże zainteresowanie kolejną edycją Senior Show

Data publikacji: 24.11.2019 18:42
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.11.2019. Kielce. Senior Show

24.11.2019. Kielce. Senior Show
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Seniorzy z województwa świętokrzyskiego prezentowali swoje talenty podczas Senior Show, które po raz jedenasty obyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Na scenie wystąpili przedstawiciele domów seniora z Kielc i całego regionu, a także zespoły ludowe. Byli m.in. wokaliści, recytatorzy i aktorzy.

Jak poinformował organizator Tomasz Irski, impreza ma na celu aktywizację osób starszych. Dodał, że popularność wydarzenia przerosła jego oczekiwania.

- Mieliśmy takie zamierzenie, żeby organizować Senior Show dwa razy do roku. Okazało się, że bardzo chętnie wszyscy spotykają się co miesiąc. To jest środowisko, które ma dużo do zaoferowania szerokiej publiczności - podkreśla.

W Senior Show wzięła udział m.in. Zofia Dulęba, która śpiewała pieśni patriotyczne. Jak mówi, bardzo lubi występować na scenie. Według niej Senior Show to bardzo potrzebna w Kielcach impreza.

- Niby się śpiewa, ale nikt nie słucha. A tutaj mamy publiczność, przychodzą moi fani, którzy krzyczą „Zosia, Zosia”. To jest cudowny pomysł - chwaliła.

Senator PiS Krzysztof Słoń powiedział, że Senior Show okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem. Impreza pokazuje, jak ważna dla seniorów jest aktywność fizyczna i realizowanie swoich pasji. Cieszy się, że w ten sposób tak duże grono osób może się spełniać i nie nudzić się w domu.

- Bardzo mi się to podoba, bo ludzie nie dość, że dostarczają innym radość, to jeszcze motywują do tego, żeby życie seniora było aktywne, żeby było pełne wrażeń, żeby dbać nie tylko o tężyznę i zdrowie fizyczne, ale też, żeby rozwijać swoje talenty - mówi.

Senior Show to propozycja WDK adresowana do środowiska 60+ województwa świętokrzyskiego. Specyfiką imprezy jest to, że każda osoba z publiczności może wystąpić i pokazać swoje umiejętności, przełamując wewnętrzne opory. Jak zapowiada Tomasz Irski, kolejna edycja Senior Show odbędzie się styczniu.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama