Kursy i szkolenia organizowane przez ZUS

Data publikacji: 25.11.2019 10:28
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Paweł Szkalej - rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach

25.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Paweł Szkalej - rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jak wypełniać deklaracje rozliczeniowe, jak rozliczać zasiłki chorobowe, aby nie zginąć w gąszczu przepisów można się dowiedzieć ze szkoleń i kursów organizowanych przez kielecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - powiedział w „Na każdą pogodę” Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiej instytucji.

Dodał, że takie spotkania dla przedsiębiorców odbywają się od ponad dziesięciu lat, średnio 2-3 razy w miesiącu. Jak mówił, szkolenia - z kilku powodów - zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Po pierwsze są bezpłatne, po drugie zajęcia prowadzą pracownicy ZUS, którzy od wielu lat spotykają się z problemami, jakie mają początkujący przedsiębiorcy. I po trzecie - jak dodał gość „NKP” - wszyscy, którzy korzystają ze szkoleń mają okazję porozmawiać bezpośrednio z ekspertami z innych zaproszonych instytucji i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Na połowę grudnia zaplanowano konferencję dotyczącą kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich w pracy. Szczegóły na stronie internetowej www.zus.pl/szkolenia.

Posłuchaj audycji

Część pierwsza:

Część druga:

 

Podobne wiadomości
Reklama