Pracownicy socjalni świętują. Zostali nagrodzeni za swoją pracę

Data publikacji: 25.11.2019 14:21
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.11.2019. Kielce. Na zdjęciu Elżbieta Gronek koordynato Domu i Klubu Senior  w Ożarowie

25.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Elżbieta Gronek, koordynato Domu i Klubu „Senior +” w Ożarowie
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Dzień Pracownika Socjalnego odbył się dzisiaj w Kielcach. Przedstawiciele placówek terapeutycznych, opiekuńczych i wychowawczych podsumowali dotychczasową pracę oraz odebrali nagrody i wyróżnienia.

Jedno z nich trafiło do Ożarowa. Elżbieta Gronek, koordynator miejscowego Domu i Klubu „Senior +” wyraziła radość z faktu, że działania jej zespołu zostały docenione.

- Nasza praca jest bardzo przyjemna. Działamy na rzecz osób starszych i jest nam miło, gdy chcą do nas przychodzić. Wyróżnieniem jest dla nas także to, że mówią iż nie wyobrażają sobie Ożarowa bez tego miejsca - dodaje.

Za swoją działalność został nagrodzony także Dom Pomocy Społecznej w Piekoszowie, który jest zarządzany przez księdza Jana Jagiełkę. Wójt gminy Zbigniew Piątek wyraził radość z faktu, że ta instytucja została zauważona. - Można powiedzieć, że jest to chluba Piekoszowa - dodaje.

Senator PiS Krzysztof Słoń dodał, że osoby zajmujące się pracą socjalną wykonują swój zawód służebnie. - Przynajmniej ja to tak traktuje. Tym fachem nie zajmują się ci, którzy chcą zarabiać wielkie pieniądze i osiągać wielkie sukcesy. To często praca cicha, u podstaw, w trudnych środowiskach - dodaje parlamentarzysta.

Z kolei Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zauważa, że pracownicy socjalni mają niełatwą pracę. - Dziś możemy im zwyczajnie za to podziękować. Nic nie wynagrodzi ich poświęcenia i zaangażowania - powiedział.

Wydarzenie odbyło się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama