Pary z Jędrzejowa świętowały Złote Gody

Data publikacji: 25.11.2019 15:48
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2019. Jędrzejów. Złote Gody. Na zdjęciu (od lewej): Jan Olesiński i Elżbieta Olesińska

25.11.2019. Jędrzejów. Złote Gody. Na zdjęciu (od lewej): Jan Olesiński i Elżbieta Olesińska
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Miłość, wyrozumiałość i obopólny szacunek - to recepta na długoletnie, szczęśliwe i wspólne życie, podkreślali jubilaci świętujący w Jędrzejowie 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Życzenia i gratulacje małżonkom świętującym Złote Gody złożył m.in. Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Jak powiedział, jubileusz pożycia małżeńskiego świętują pary, które przeżyły ze sobą 50 lat, a pewnie w ich życiu różnie bywało, ponieważ oprócz tych wspólnych chwil pełnych radości i uśmiechu nie brakowało też takich pełnych łez. Jak dodał, tym parom udało się być razem, ponieważ wiedzą, że często po tych smutnych i trudnych chwilach trzeba umieć wybaczyć i umieć powiedzieć kocham cię.

- Ja wam gratuluje i życzę kolejnych lat - mówił włodarz gminy.

Wśród 11 par świętujących Złote Gody byli m.in. Elżbieta i Jan Olesińscy. Jak powiedzieli, ślub brali 8 listopada 1969 roku i dochowali się 3 dzieci i 5 wnuków. Ich zdaniem, do szczęścia oprócz miłości potrzebne są wspólne cele i ciężka praca.

58 lat małżeństwem są natomiast Czesława i Ferdynand Krawczyk. Jak poinformowali mają 3 dzieci i 4 wnuków. Ich zdaniem, w życiu trzeba być wyrozumiałym i mieć bardzo dużo szacunku do drugiego człowieka. Ponadto, potrzebny jest kompromis i oczywiście prawdziwa miłość.

Dla jubilatów z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Jędrzejowie.

Reklama