Żołnierze WOT przejdą szkolenie. Zdobędą nowe umiejętności

Data publikacji: 26.11.2019 12:30
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 03.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

400 ochotników 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej weźmie udział w szkoleniu zintegrowanym. Jest to podsumowanie ich rocznej działalności. Kurs potrwa dwa tygodnie.

W tym czasie żołnierze wezmą udział w zajęciach, podczas których zdobędą nowe umiejętności, a także usystematyzują dotychczas zebraną wiedzę. Na koniec zostaną sprawdzeni w tak zwanej „pętli taktycznej”, która jest ostatnim punktem programu w trakcie szkolenia podstawowego.

Pułkownik Grzegorz Motak, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady dodaje, że ochotnicy będą  weryfikowani według określonych norm.

- Żołnierze będą musieli zmierzyć się m.in. z zadaniami taktycznymi, bojowymi oraz strzelaniem. Wykażą się także wiedzą z zakresu musztry i regulaminów - wyjaśnia.

Jest to etap obowiązkowy. Żołnierze WOT przechodzą 3-letni okres szkolenia. Po jego zakończeniu, ochotnicy rozpoczną kursy specjalistyczne. Płk Grzegorz Motak zachęca wszystkich pełnoletnich obywateli do wstąpienia do tej formacji.

- Wojsko uczy dyscypliny, co pomaga w codziennym życiu. Dzięki temu dbamy także o naszą sprawność fizyczną - wymienia.

Ochotnicy mogą zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach, gdzie trwa nabór do 10. Świętokrzyskiej Brygady. Wzory niezbędnych dokumentów znajdują się na stronie instytucji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama