Zwiększy się liczba miejsc w zakładach opiekuńczo-leczniczych

Data publikacji: 26.11.2019 12:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim przybędzie miejsc w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Na te świadczenia konkurs ogłosi świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik instytucji - kilkadziesiąt miejsc przybędzie m.in. w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach.

- Starachowicka lecznica planuje, że będzie to 40 łóżek, ale w przyszłości szpital chce tę liczbę systematycznie zwiększać. Liczba miejsc w ZOL zwiększy się również w Szpitalu Powiatowym w Opatowie. Obecnie jest tam 10 łóżek, a docelowo ma ich być 22 - dodaje Beata Szczepanek.

Kilkadziesiąt łóżek przybędzie w przyszłym roku także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze.

- Lecznica jest w trakcie budowania osobnego pawilonu pod potrzeby zakładu opiekuńczo-leczniczego. Jest on bardzo ważny z dwóch względów. Będzie tam 66 łóżek i co ważniejsze, 22 z nich będą zarezerwowane dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Obecnie nie mamy takich miejsc w naszym regionie, a pacjenci, którzy potrzebują tego typu opieki muszą się leczyć poza naszym województwem - dodała Beata Szczepanek.

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym roku na prowadzenie zakładów opiekuńczo-leczniczych podniósł kontrakt o 1,2 mln złotych.

W naszym regionie jest 20 zakładów opiekuńczo-leczniczych, w których w sumie jest kilkaset łóżek.

Reklama