Na drodze krajowej „74” w Woli Jachowej ma być bezpieczniej

Data publikacji: 26.11.2019 15:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Rozpoczęły się prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej nr 74 w Woli Jachowej. To kolejne miejsce, po Radoszycach i Rudzie Malenieckiej, gdzie drogowcy będą chcieli w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo kierowców.

Sygnalizacja zostanie wybudowana na skrzyżowaniu „74” z drogą wojewódzką 753 prowadzącą w kierunku Nowej Słupi. Obecnie trwają prace przy budowie instalacji podziemnej i przyłączeń do przyszłej sygnalizacji.

Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że światła na tym skrzyżowaniu ułatwią włączenie się z dróg podporządkowanych do trasy krajowej. Poprawi się także bezpieczeństwo szczególnie podczas lewoskrętów.

- Będzie to sygnalizacja wzbudzana. Światło czerwone na trasie „74”, zapali się tylko wtedy, kiedy znajdą się chętni do włączenia się do drogi krajowej. Takie rozwiązania zapewniają jak największą płynność na trasie głównej - powiedziała Małgorzata Pawelec.

Sygnalizacja ma zostać uruchomiona do końca roku. Kolejne światła drogowcy wybudują także w okolicy Kielc, na skrzyżowaniu „73” z drogą gminną i dojazdową w miejscowości Wiśniówka, a także z drogą powiatową w miejscowości Dąbrowa.

Reklama