Tropikalne klimaty w kieleckiej szkole

Data publikacji: 26.11.2019 16:10
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 21.11.2019. Mural w Szkole Podstawowej nr 32

Kielce. 21.11.2019. Mural w Szkole Podstawowej nr 32
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolorowy mural to od niedawna ozdoba Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach. Dzięki egzotycznym motywom uczniowie czują się w szkole trochę jak na tropikalnej wyspie. Pomysłodawcą i autorką muralu jest Julia Kołodziej, uczennica ósmej klasy.

- To był mój pomysł. Sama zaprojektowałam mural. Bardzo lubię malować i podobają mi się tropikalne motywy. Chciałam, żeby nasz kącik relaksu w szkole był ładny - mówi artystka.

Najtrudniejszy był pierwszy szkic i dopasowanie pomysłu do rozmiarów ściany, na której mural powstał. Malowanie zajęło Julii kilka miesięcy. Farbę sfinansowała szkoła, a w pracy młodej artystce pomagały koleżanki Patrycja i Martyna, a także rodzice.

26.11.2019 Kielce. Mural w Szkole Podstawowej nr 32. Na zdjęciu (od lewej): Martyna Lubiejewska - współautorka muralu, Julia Kołodziej - autorka muralu i Patrycja Pietrasik - współautorka muraluFot. Daniel Lenart / Radio Kielce

- Dziewczyny spadły nam z nieba - twierdzi Marzena Stempniak, dyrektor podstawówki.

Jak tłumaczy, od jakiegoś czasu chciała, żeby ozdobić w jakiś sposób szkolne korytarze.

- Nie mieliśmy za bardzo koncepcji, co na tych ścianach ma być. Pytaliśmy plastyków, ale wszystko rozbijało się o czas i pieniądze. Okazuje się, że koszt takiego muralu namalowanego przez profesjonalnego artystę to wiele tysięcy złotych - mówi dyrektor szkoły.

Marzena Stempniak dodaje, że w szkole jest jeszcze kilka gołych ścian, wiec jeżeli Julia z koleżankami będą miały czas i ochotę, to mogą stworzyć kolejne murale.

Tagi do tego wpisu
Reklama