Nie będzie głosowania w sprawie dofinansowania Korony na najbliższej sesji

Data publikacji: 26.11.2019 18:38
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Suzuki Arena

Suzuki Arena
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze spółki Korona S.A. chcą dać kieleckim radnym czas do przedyskutowania pomysłu o zwiększeniu jej kapitału do 5 mln zł. Jak już informowaliśmy, Kielce są właścicielem 28 proc. udziałów w spółce, co oznacza, że miasto musiałoby wyłożyć na ten cel około 1,5 mln zł.

Pierwotnie głosowanie na temat dofinansowania miało być wprowadzone do porządku obrad czwartkowej, kontynuowanej sesji rady miasta. Władze kieleckiego klubu piłkarskiego poprosiły jednak o przesunięcie głosowania na następny termin sesyjny, czyli 5 grudnia.

Przewodniczący rady, Kamil Suchański chwali propozycje przewodniczącego rady nadzorczej Korony S.A. Jak mówi, pozwoli to na głębsze przeanalizowanie wszystkich za i przeciw.

Również Jarosław Karyś, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości uważa, że przesunięcie terminu jest dobrym pomysłem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że mało czasu zostało do podjęcia decyzji. Powstrzymuje się jednak przed jednoznacznym stwierdzeniem, czy dyskusja wpłynie w znaczący sposób na decyzję któregoś z radnych.

Agata Wojda z klubu Koalicji Obywatelskiej docenia starania władz Korony Kielce, ale wciąż wątpi w to, czy przedstawienie sytuacji finansowej klubu piłkarskiego spowoduje zmianę jej stanowiska w tej sprawie. Jak zaznacza, dotychczasowe dofinansowanie od miasta w wysokości 2,5 miliona zł rocznie jest wystarczające, a dalsze pochłanianie pieniędzy mieszkańców przez klub uważa za niepotrzebne.

-

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 Apklan Resovia
2 Arka Gdynia
3 Bruk-Bet Nieciecza
4 Chrobry Glogow
5 GKS Belchatow
6 GKS Jastrzebie
7 GKS Tychy
8 Gornik Leczna
9 Korona Kielce
10 LKS Lodz
11 Miedz Legnica
12 Odra Opole
13 Puszcza Niepolomice
14 Radomiak Radom
15 Sandecja Nowy Sacz
16 Stomil Olsztyn
17 Widzew Lodz
18 Zaglebie Sosnowiec

TERMINARZ

Reklama