Były dyrektor szkoły usłyszał wyrok za molestowanie nauczycielek

Data publikacji: 27.11.2019 12:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.11.2019 Kielce. Odczytanie wyroku w sprawie Wiesława P. byłego dyrektora szkoły we Włoszczowie oskarżonego o molestowanie

27.11.2019 Kielce. Odczytanie wyroku w sprawie Wiesława P. byłego dyrektora szkoły we Włoszczowie oskarżonego o molestowanie
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

11 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata - to prawomocny wyrok w sprawie Wiesława P. byłego dyrektora szkoły we Włoszczowie. Ta decyzja zapadła dziś w Sądzie Okręgowym w Kielcach.

Mężczyzna był oskarżony o molestowanie seksualne dwóch nauczycielek. Sąd Rejonowy we Włoszczowie uznał, iż oskarżony jest winny popełnienia zarzuconych mu czynów i skazał go na 11 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Zobowiązał go także do zapłaty grzywny w wysokości 3 tys. złotych, zamieszczenia w lokalnym dzienniku przeprosin dla nauczycielek oraz pokrycia kosztów sądowych.

Sąd zobowiązał go również do wpłaty na rzecz Caritas Diecezji Kieleckiej kwoty 5,8 tys. złotych z przeznaczeniem na pomoc ofiarom przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. 

Dziś Sąd Okręgowy utrzymał karę orzeczoną przed sąd I instancji. Decyzja jest prawomocna.

Przypomnijmy, sprawa była rozpatrywana przez włoszczowski sąd dwa razy. Początkowo uznano, że Wiesław P. jest niewinny. 

Reklama