Prezydent Kielc szuka kozła ofiarnego?

Data publikacji: 27.11.2019 16:41
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Danuta Papaj - zastępca prezydenta Kielc

Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Danuta Papaj - zastępca prezydenta Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Prezydent Kielc chce zwolnić osobę odpowiedzialną za dokonanie w Biuletynie Informacji Publicznej zmiany daty powołania wiceprezydent Danuty Papaj - dowiedziało się Radio Kielce. Chodzi o nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Danuty Papaj.

Na dokumencie złożonym przez wiceprezydent, widnieje data 10 lipca, ale pieczątka urzędowa wskazuje, że wpłynęło ono do ratusza siedem dni później. Tymczasem, na przygotowanie oświadczenia majątkowego, wiceprezydent miała 30 dni i m.in. dlatego data jej powołania ma kluczowe znaczenie. W pewnym momencie, została ona zmieniona w Biuletynie Informacji Publicznej z 10 na 17 czerwca.

Za wstawianie informacji do BIP odpowiada dyrektor Wydziału Organizacji i Kadr, Elżbieta Korczyńska, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w tym czasie przebywała na zwolnieniu. Następnym, potencjalnym winnym może być rzecznik prezydenta, Tomasz Porębski. Według nieoficjalnych informacji, to on wydał polecenie zmiany daty powołania Danuty Papaj na stanowisko wiceprezydenta.

Prezydent miasta nie chce komentować sytuacji. Dotychczas nie podjął również decyzji, co do odwołania Danuty Papaj. 

Reklama