Poseł i związkowcy chcą zapobiec zwolnieniom

Data publikacji: 27.11.2019 17:22 / Data aktualizacji: 27.11.2019 21:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki

Na zdjęciu: poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wiceminister sportu i turystyki poseł Anna Krupka oraz przedstawiciele czterech związków zawodowych wzięli udział w spotkaniu z zarządem Grupy Azoty S.A., które odbyło się w Tarnowie. Głównym tematem tej wizyty była sytuacja Siarkopolu w Grzybowie i zapowiadane zwolnienia pracowników.

Przypomnijmy, prezes Grupy Azoty Siarkopol w Grzybowie Trajan Szuladziński planuje zwolnić 250 osób. W środę był umówiony z reporterką Radia Kielce na rozmowę o sytuacji w zakładzie, jednak do wywiadu nie doszło, ponieważ prezes Szuladziński nie przybył na to spotkanie, ani nie poinformował o zmianie planów.

- Nie ma naszej zgody na zwolnienia pracowników i zrobimy wszystko, aby te zwolnienia zablokować.  W moim przekonaniu, konieczna jest kontrola w Siarkopolu i sprawdzenie, co dzieje się w  tej spółce - powiedziała wiceminister Anna Krupka.

Pytana o szczegóły rozmów w Tarnowie, odpowiedziała, że najważniejsze jest zablokowanie redukcji zatrudnienia i szkodliwej polityki obecnego zarządu.

Wraz z poseł Anną Krupką w rozmowach z zarządem Grupy Azoty wzięli udział szefowie wszystkich związków zawodowych działających w spółce Siarkopol w Grzybowie czyli: NSZZ Solidarność, Związku Pracowników Górnictwa i Przetwórstwa Siarki, Solidarność '80 i Związku Zawodowego  Ruchu Ciągłego Przemysłu Siarkowego.

Związkowcy nie chcieli wypowiadać się na temat podejmowanych działań. W czwartek w Grzybowie w siedzibie Siarkopolu dojdzie do spotkania strony związkowej z zarządem Grupy Azoty odnośnie planowanych zwolnień i innych działań ograniczających pracę spółki.

Reklama