Prezes Grupy Azoty zaręcza: zwolnień w Siarkopolu nie będzie

Data publikacji: 28.11.2019 11:26
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.11.2019 Kielce. Na zdjęciu: dr Wojciech Wardacki - prezes Grupy Azoty S.A.

28.11.2019 Kielce. Na zdjęciu: dr Wojciech Wardacki - prezes Grupy Azoty S.A.
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Nie będzie zwolnień pracowników w zakładach Siarkopol w Grzybowie - zapewnił w rozmowie z Radiem Kielce prezes Grupy Azoty, Wojciech Wardacki. Jak stwierdził, informacja o planach redukcji zatrudnienia całkowicie go zaskoczyła, tym bardziej że zarząd siarkowej spółki podjął ją bez żadnych konsultacji z władzami spółki-matki.

Jak informowaliśmy, prezes Siarkopolu w Grzybowie Trajan Szuladziński zapowiedział zwolnienie 250 pracowników, uzasadniając ten plan ciężką sytuacją firmy.

Wojciech Wardacki podkreśla, że załoga jest najważniejszą siłą zakładu.

- Przeżyłem szok, jak przeczytałem informację o jakimś piśmie i pomysłach zwolnień grupowych na tak wielkim poziomie. Nikt takich planów nigdy nie miał, nikt tego nie konsultował. Za to zamieszanie chciałbym przeprosić, bo takich zamiarów nie było i nie ma - mówi prezes Grupy Azoty.

Wojciech Wardacki przyznaje, że sytuacja na światowym rynku siarki nie jest dobra, ale jego zdaniem, załoga zakładu w Grzybowie podobnie, jak kadra zarządzająca doskonale wie, jak radzić sobie z takimi kłopotami. Prezes przypomina, że płynność finansowa Siarkopolu nie jest zagrożona, a ubiegły rok został zakończony rekordowym zyskiem.

W najbliższą sobotę na nadzwyczajnym posiedzeniu ma zebrać się Rada Nadzorcza firmy. Z informacji przekazanych przez Wojciecha Wardackiego wynika, że prawdopodobnie zostanie odwołany zarząd Siarkopolu.

POSŁUCHAJ ROZMOWY RADOSŁAWA PODSIADŁEGO Z WOJCIECHEM WARDACKIM:

Reklama