Elewi żegnają się z Bukówką

Data publikacji: 28.11.2019 11:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.11.2019. Kielce. Pożegnanie elewów III turnusu służby przygotowawczej

28.11.2019. Kielce. Pożegnanie elewów III turnusu służby przygotowawczej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wojsko to dobry wybór - twierdzą elewi, którzy dziś zakończyli III turnus służby przygotowawczej. Było to dla nich nowe doświadczenie, ponieważ do tej pory nigdy nie byli w armii.

Szeregowy elew Sławomir Kołosowski powiedział, że szkolenie było przydatne i nie żałuje swojej decyzji.

- Tu nauczyłem się podstawowych rzeczy. Innych, bardziej szczegółowych dowiem się w jednostce, do której zamierzam wkrótce aplikować - powiedział.

Żołnierz zdradził, że w przyszłości chce służyć w jednostkach desantowych.

- Moim zdaniem jest to najciekawsze rozwiązanie. Są tam skoki ze spadochronem, które uważam za interesujące. Będzie to dla mnie także wyzwanie, ponieważ nigdy nie miałem z tym styczności - dodał.

Połowa osób, które dziś skończyły szkolenie to kobiety. Szeregowa elew Olga Murgrabia stwierdziła, że wspólnie ze swoimi koleżankami z kursu udowodniły, że kobiety w tej formacji radzą sobie tak dobrze jak mężczyźni. Jak dodaje, swoją przyszłość także wiąże z wojskiem.

- Chciałabym spróbować swoich sił w szkole podoficerskiej, aby zdobyć wyższy stopień. Pobyt w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych bardzo dużo mnie nauczył. Myślę, że dzięki zdobytym tu umiejętnościom podołam w szkole - powiedziała.

W kursie brało udział ponad 130 osób. Podpułkownik Paweł Polak, zastępujący komendanta centrum stwierdził, że cieszy się z faktu iż do jednostki zgłasza się tak wielu młodych ludzi.

- Po tym szkoleniu mogą już zasilić szeregi żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych - powiedział.

Kurs rozpoczął się we wrześniu. Żołnierze we wrześniu złożyli przysięgę na Placu Piłsudskiego w Warszawie. 

adv adv
Wiadomości
Reklama