OSP Modliszewice z nowym wozem

Data publikacji: 28.11.2019 12:09
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.11.2019 Modliszewice. OSP z nowym wozem

28.11.2019 Modliszewice. OSP z nowym wozem
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewicach otrzymała nowy wóz strażacki. Zastąpił on niemal 30-letniego Stara. Pieniądze na jego zakup przeznaczyły m.in gmina Końskie oraz Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. W sumie niemal 800 tys. złotych.

Gmina Końskie przekazała 480 tys. złotych. Jak informuje burmistrz Krzysztof Obratański, jednostka ma najwięcej wyjazdów w regionie, dlatego wsparcie finansowe było uzasadnione.

- W ubiegłym roku padł rekord wyjazdów, dlatego trzeba było wspomóc jednostkę w zakupie nowego sprzętu. OSP do tej pory dysponowała starym samochodem - dodaje burmistrz.

Grzegorz Chrabąszcz, prezes OSP Modliszewice podkreśla, że nowy wóz był niezbędny.

28.11.2019 Modliszewice. OSP z nowym wozemFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

- Mamy najwięcej wyjazdów w gminie i w powiecie. W województwie jesteśmy na trzecim miejscu. Nowy samochód był naszym marzeniem. Ze starym nigdy nie mieliśmy pewności czy odpali i dojedzie na miejsce - mówi prezes.

Uroczyste poświęcenie wozu strażackiego odbędzie się w maju i będzie połączone z 60-leciem powstania OSP w Modliszewicach i z Dniem Strażaka. Do tego czasu auto będzie służyło strażakom w pracy. Jednostka w Modliszewicach należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

28.11.2019 Modliszewice. OSP z nowym wozemFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama