„Więcu” już w Lublinie. Szymanik ma pomóc

Data publikacji: 29.11.2019 08:38
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.09.2017 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - MKS Perła Lublin. Dominika Więckowska

09.09.2017 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - MKS Perła Lublin. Dominika Więckowska
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dominika Więckowska została wypożyczona z pierwszoligowej Korony Handball do występującego w PGNiG Superlidze MKS Perła Lublin. 21-letnia rozgrywająca od środy trenuje z drużyną, której szkoleniowcem jest Robert Lis.

- Wielokrotny mistrz Polski był zainteresowany wypożyczeniem naszej szczypiornistki do końca sezonu i wyraziliśmy na to zgodę. Sama zawodniczka również przystała na tę propozycję. Wszystkie formalności zostały załatwione i „Więcu” od środy jest już w Lublinie - powiedział członek zarządu kieleckiego klubu, Krzysztof Demko.

Dla „Koroneczek” będzie to spore osłabienie, ale jak powiedziała doświadczona skrzydłowa Wiktoria Gliwińska, trener Paweł Tetelewski będzie sobie musiał jakoś radzić.

- Sięgnął po zawodniczki młodsze, występujące dotychczas w zespole juniorek. Sprawdzi je na pierwszoligowych parkietach. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać - stwierdziła popularna „Gliwa”.

Coraz większą rolę w kieleckim zespole ma odgrywać 18-letnia środkowa rozgrywająca Martyna Szymanik.

- Jest przydatna, pomaga i na pewno da zmiany, żeby rotacja na rozegraniach była większa. Zobaczymy oczywiście w jakim stopniu i w których meczach. Na razie zaliczyła jedno spotkanie. W sobotę z zespołem z Wrocławia także dostanie swoje minuty. Wszystko przed nią. Jestem dobrej myśli, że będzie to dla nas pomocna szczypiornista - powiedział Paweł Tetelewski.  

Na debiut w swojej nowej drużynie Dominika Więckowska będzie musiała poczekać. W rozgrywkach PGNiG Superligi trwa przerwa. W sobotę 4 stycznia MKS Perła Lublin zmierzy się przed własną publicznością z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

-

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 AZS AWF Wroclaw (W) 0
2 CHKS PL Lodz (W) 0
3 KS Cracovia 1906 (W) 0
4 MKS Jelenia Gora (W) 0
5 MTS Zory (W) 0
6 Ruch II Chorzow (W) 0
7 SPR Olkusz (W) 0
8 Sosnica Gliwice (W) 0
9 UKS Legnica (W) 0
10 Zgoda Ruda Sl. (W) 0

TERMINARZ

26.09 Wesoła Warszawa : KS APR Radom (W)
26.09 UKS Varsovia : AZS UW Warszawa
26.09 ZPRP III Płock (W) : Korona Handball
26.09 AZS-AWF Warszawa : MKS Karczew
26.09 AZS UMCS Lublin : San Jarosław
10.10 KS APR Radom (W) : San Jarosław
Reklama