Giełda w Plastyku. To dobry czas na kupno prezentu

Data publikacji: 30.11.2019 08:30 / Data aktualizacji: 30.11.2019 17:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.11.2019 Kielce. Liceum Sztuk Plastycznych. Mikołajkowa giełda prac

30.11.2019 Kielce. Liceum Sztuk Plastycznych. Mikołajkowa giełda prac
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tłumy zainteresowanych przyciągnęła mikołajkowa giełda prac uczniów kieleckiego Plastyka. W budynku pracowni artystycznych na stoiskach przygotowanych przez uczniów można było znaleźć między innymi obrazy, rzeźby, a także ozdoby świąteczne i drobne upominki.

Zdaniem zwiedzających, uczniowie zaprezentowali mnóstwo ciekawych przedmiotów, które mogą stać się oryginalnym pomysłem na świąteczny prezent. Pani Małgorzata na jednym ze stoisk znalazła prace swojej córki Barbary.

- Basia zrobiła przepiękną ceramiczną szkatułkę i misę. Mimo, że jestem tu po raz pierwszy giełda bardzo mi się podoba. Przedmioty wykonane przez córkę, będą wspaniałymi prezentami - podkreśliła w rozmowie z Radiem Kielce.  

Po raz kolejny przedmioty na giełdzie oglądał Łukasz z Kielc, który chciał uzupełnić swoją kolekcje portretów. Jego zdaniem cykliczna giełda mikołajkowa uczniów Plastyka to bardzo dobry pomysł.

- Z jednej strony służy to szkole, ponieważ uczniowie pozyskują w ten sposób środki na dalszy rozwój, a z drugiej w Kielcach tworzy się środowisko ludzi zainteresowanych obrazami, sztuką. Przychodzę tu już od paru lat i rozpoznaję znajome twarze. Również poziom prezentowanych prac jest bardzo wysoki - zaznacza.

Dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na zakup sprzętu i materiału na kolejne prace uczniów Plastyka.

Co roku podczas giełdy wspierane są także różne cele charytatywne. W tym roku uczniowie chcą wesprzeć jednego z nauczycieli Plastyka, który zmaga się z poważną chorobą.

Reklama