Śpiewali dla Boga i Polski

Data publikacji: 30.11.2019 15:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.11.2019 Sandomierz. 4. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Religijnej

30.11.2019 Sandomierz. 4. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Religijnej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Około 200 osób wzięło udział w 4. Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Religijnej w Sandomierzu. Swoje talenty prezentowały dzieci i młodzież. Na scenie Domu Katolickiego można było wysłuchać zarówno solistów, jak i zespołów. Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Festiwal przyciągnął także uczestników, którzy nie należą do tej formacji.

Jak powiedział ks. Damian Zieliński, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym festiwalem, co świadczy o tym, że młodzi ludzie cenią takie wartości, jak patriotyzm, wiara, a także ojczyzna i z tego trzeba być dumnym.

30.11.2019 Sandomierz. 4. Festiwal Piosenki Patriotycznej i ReligijnejFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Poprzez ten śpiew chcemy podziękować naszej ojczyźnie za niepodległość, za wszystko, co nam daje jednocześnie wyrazić naszą miłość do niej i do Pana Boga - dodał ks. Damian Zieliński.

Artur Ruszewski, jeden z uczestników festiwalu powiedział, że śpiewając takie utwory, można się wiele nauczyć o historii naszego kraju. Ponadto pogłębia się nasz patriotyzm. Julia Tuźnik stwierdziła, że festiwal to duże wydarzenie, któremu towarzyszą silne emocje. Jest rywalizacja, a wspomnienia na długo zostają w pamięci.

30.11.2019 Sandomierz. 4. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Na zdjęciu: ks. Damian Zieliński - asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z uczestnikamiFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dostali prezenty przekazane przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Były to m.in. albumy i książki o Polsce.

Reklama