Kup kalendarz i pomóż Jagodzie

Data publikacji: 30.11.2019 17:36
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jagoda Stradomska

Jagoda Stradomska
Fot. mat. prasowe

Wyjątkowy kalendarz na 2020 rok wydały wspólnie Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie. Pieniądze z jego sprzedaży przeznaczone będą na rehabilitację 18-miesięcznej mieszkanki Skroniowa, Jagody Stradomskiej, która urodziła się bez rąk.

Kalendarz opatrzony został 12 zdjęciami uśmiechniętej dziewczynki.

- Autorami fotografii są Leszek Kowalski oraz Łukasz Skrzypczyk, mistrzowie jędrzejowskich aparatów fotograficznych - powiedział burmistrz Marcin Piszczek.

Ma on nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy na wyposażenie pokoju do ćwiczeń oraz na samą rehabilitację dla Jagody.

- W ten sposób chcemy wesprzeć dzielnych rodziców i samą dziewczynkę - dodał włodarz gminy.

Pomysł wydania kalendarza ze zdjęciami Jagódki powstał podczas spotkania wicestarosty Marii Brańskiej, burmistrza Marcina Piszczka oraz sołtys wsi Skroniów Kariny Olesińskiej. Jak powiedziała, Stowarzyszenie Skroniowska Grupa Razem wspiera ludzi w potrzebie, dlatego, kiedy urodziła się Jagódka, cała wieś postanowiła wesprzeć finansowo rodziców dziewczynki.

W ubiegłym roku mieszkańcy na rehabilitację i leczenie Jagódki wspólnie zebrali prawie 15 tys. zł. Jak dodała, pomimo iż kalendarze niedawno zostały wydrukowane, to już cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Już połowa z nich została przekazana do ludzi dobrego serca, którzy zakupili cegiełki w kwocie 40 zł za sztukę. Już widać, że jest to piękna akcja, ponieważ nawet ludzie z Kołobrzegu i Krakowa kontaktują się, aby zakupić kalendarz- mówi sołtys Karina Olesińska.

Jagódka Stradomska jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Pieniądze można więc wpłacać także na konto fundacji.

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: „34246 Stradomska Jagoda darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”

adv adv
Wiadomości
Reklama