Diecezjalne spotkanie grup modlitewnych św. ojca Pio w Rytwianach

Data publikacji: 30.11.2019 20:40
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.11.2019 Rytwiany. Spotkanie czcicieli i grup modlitewnych świętego ojca Pio

30.11.2019 Rytwiany. Spotkanie czcicieli i grup modlitewnych świętego ojca Pio
Fot. Ks. Tomasz Lis / Kuria diecezjalna w Sandomierzu

W Rytwianach w parafii św. Maksymiliana Kolbe odbyło się modlitewne spotkanie czcicieli i grup modlitewnych świętego ojca Pio. Wzięło w nim udział prawie 20 grup parafialnych.

- Czerpiąc z duchowości świętego ojca Pio, powinniśmy nieustannie dbać o nasze przygotowanie i przeżywanie mszy. Święta Eucharystia nie może stać się dla nas rutyną, ale czasem wejścia w głębię męki i ofiary Jezusa - powiedział podczas konferencji ojciec Robert Kozłowski, kapucyn.

Podczas mszy modlono się o dobre owoce rozpoczynającego się w niedzielę diecezjalnego kongresu eucharystycznego.

30.11.2019 Rytwiany. Spotkanie czcicieli i grup modlitewnych świętego ojca PioFot. Ks. Tomasz Lis / Kuria diecezjalna w Sandomierzu

- Nasze działania w parafiach mają być ukierunkowane na dwa aspekty - głębsze poznanie Chrystusa, umocnienie z nim osobistej więzi i służba potrzebującym. Takie cele stawiał sobie święty ojciec Pio - mówił w homilii ojciec Kozłowski.

Jak poinformował Marek Spasiuk, animator diecezjalny, pierwsze grupy modlitwy ojca Pio powstały na terenie diecezji sandomierskiej w 2000 roku.

Początkowo były to tylko cztery wspólnoty. Obecnie działa blisko 20 grup parafialnych.

- Każdego roku staramy się animować kolejne wspólnoty. Głównym celem jest czerpanie z charyzmatu ojca Pio, dzięki czemu formujemy siebie i wychodzimy z posługą do potrzebujących - dodał Marek Stasiuk.

30.11.2019 Rytwiany. Spotkanie czcicieli i grup modlitewnych świętego ojca PioFot. Ks. Tomasz Lis / Kuria diecezjalna w Sandomierzu

Druga część diecezjalnego spotkania odbyła się w Pustelni Złotego Lasu, gdzie przybyli mogli zapoznać się z historią i duchowością pokamedulskiej pustelni. Zakończeniem wspólnego spotkania była modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Tagi do tego wpisu
Reklama